Projektowanie wnętrz mieszkalnych przez studio projektowe The Swallows

Projektowanie wnętrz mieszkalnych przez studio projektowe The Swallows posiadające ponad 10-letnie doświadczenie w branży architektonicznej.

The Swallows to studio projektowe z ponad 10-letnim doświadczeniem. Łączy nas wspólna pasja, branżowe wykształcenie i wiele innych aspektów. Projektujemy wnętrza w Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku, Toruniu i Krakowie. W naszym portfolio znajdziecie projekty biur oraz mieszkań , apartamentów czy domów. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie naszych klientów, ale także zdobywanie wiedzy, szukanie inspiracji na różnych targach kiedy jesteśmy w podróży, bierzemy udział w szkoleniach z zakresu technologii i materiałów wnętrz. Jesteśmy na bieżąco z trendami. Główną projektantką wnętrz w The Swallows jest Agnieszka Mierzwa, która jest także pracownikiem naukowo dydaktycznym, dr sztuki, posiada w dorobku liczne wystawy, sympozja i konferencje dotyczące projektowania przestrzeni prywatnych i publicznych.

Zdajemy sobie sprawę, że w ciekawie urządzonych pomieszczeniach przyjemniej spędza się czas. Nasz zespół wie jak zmienić życzenia klientów w coś rzeczywistego. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Razem się uzupełniamy, dostrzegamy więcej czy wspieramy się nawzajem. Tworzymy aranżacje wnętrz w domach, mieszkaniach czy innych prywatnych wnętrzach. Każdy projekt jest wyzwaniem, ale sprostamy mu z nowymi ciekawymi osobami.

Etapy naszej współpracy:

 • Poznajmy się

Na początku współpracy proponujemy spotkanie o niezobowiązującym charakterze. Najlepiej rozmawia się przy kawie czy herbacie dlatego na owe zapraszamy. W ten sposób poznamy Państwa wymagania, potrzeby czy oczekiwania względem nas. Rozmawiamy na temat warunków współpracy, zakresu obejmującego projekt oraz kwestie budżetowe. Zbieramy informacje dotyczące miejsca i obowiązujących nas terminach. Podejmujemy tematy preferencji funkcjonalnych jak i estetycznych. Próbujemy rozpoznać w jak największym stopniu styl życia przyszłych użytkowników. Przedstawiamy nasze wcześniejsze projekty, pewne widnieją na naszej stronie, a inne przedstawiamy na spotkaniu twarzą w twarz, w naszym portfolio pokazujemy również zdjęcia przed i po. Zazwyczaj zakończenie takiego spotkania kończy się podpisaniem umowy, ale dajemy również czas naszym potencjalnym klientom czas na podjęcie decyzji i przemyślenia dotyczącej współpracy, gdyż mogą przygotować sobie pytania odnośnie pracy z nami. 

 • Poznajmy lokal do aranżacji

Jest nam to potrzebne z powodu dostrzeżenia słabych i mocnych stron lokalu. Podczas takiego spotkania dokonujemy dokładnych pomiarów oraz zdjęć potrzebnych nam do wykonania projektów. Po takim spotkaniu jesteśmy gotowi do przygotowywania dla was kilku opcji projektów.   

 • Tworzenie koncepcji

Zaczynając projektowanie, należy zacząć od architektonicznego stworzenia koncepcji. Tworzymy je także w wizualizacji 3D. Na tym etapie tworzymy zrzuty poziome, które w trakcie pracy są regularnie z Państwem konsultowane drogą mailową, telefoniczną czy twarzą w twarz. Wszystkie zmiany wprowadzamy na bieżąco, aż do momentu uzyskania satysfakcjonującego efektu. Każdy z nich posiada opis założeń jak i pomysłów na projekty, zdjęcia zrobione w poprzednim etapie oraz wszelkiej dokumentacji stworzonej przez nas oraz dostarczonej nam przez klientów. Na zakończenie tego etapu możemy zaczynać aranżację. 

 • Wykonanie

Na podstawie zaakceptowanego projektu koncepcyjnego powstają rysunki wykonawcze dla branżystów: wykończeniowców, płytkarzy, elektryków, hydraulików, stolarzy, ślusarzy. Dobieramy wszystkie materiały wykończeniowe jak meble, ceramika i armatura, oprawy oświetleniowe i inne elementy wyposażenia wnętrz z podaniem ilości i wskazaniem miejsca zakupu. Towarzyszymy przy wizytach w sklepach z materiałami wykończeniowymi i wyposażenia wnętrz. Z wielką przyjemnością pomożemy dobrać dzieła sztuki dopasowane do charakteru wnętrza.

 • Nadzór autorski (architekta wnętrz)

Po przekazaniu wykonawcom wytycznych do realizacji projektu prowadzimy nadzór nad zgodnością prac wykończeniowych z projektem.

Analiza rozwiązań projektowych

Współpracujemy z wykonawcami z wielu branż. Wyceny dokonujemy na podstawie przesłanych rzutów przestrzeni oraz wytycznych do zmian w układzie funkcjonalnym. 

Projekty koncepcyjne

Jeśli nie potrzebujesz kompleksowego projektu wnętrz, wyłącznie spójną koncepcję Twojego wnętrza, która zostanie zrealizowana przez Ciebie i Wykonawców – ta opcja jest dla Ciebie.
Zaprojektujemy wnętrze  i wykonamy wizualizacje 3D. Przy takim doborze oferty proponujemy spotkanie celem wypełnienia ankiety dotyczącej wymagań, potrzeb przyszłych użytkowników wnętrza. Na tej podstawie  wykonamy projekt aranżacji wnętrza w formie rzutu funkcjonalnego i wizualizacji poszczególnych pomieszczeń. Wyceny dokonujemy na podstawie przesłanych rzutów i wytycznych do aranżacji wnętrza.

Deweloperzy i biura nieruchomości

Od kilku lat weszliśmy we współpracę z deweloperami i biurami nieruchomości. Chętnie wejdziemy we współpracę z Waszym biurem. Jako profesjonaliści wykonujemy

 • wizualizację 3D mieszkań pokazowych (z możliwością wykonania projektu wykonawczego)
 • Wizualizację 3D obiektów
 • inwentaryzacje

Jakie są korzyści płynące z zatrudnienia projektanta wnętrz?

Wnętrze domu to ważny aspekt, który dobrze zrealizowany wpływa pozytywnie na funkcjonowanie każdej rodziny. Ważne jest, aby wnętrze spełniało potrzeby użytkowników względem funkcjonalności – odpowiedniego rozmieszczenia ścian, mebli, oświetlenia, punktów sieci wodno-kanalizacyjnych, wentylacji, klimatyzacji, doboru materiałów wykończeniowych, mebli i elementów wyposażenia wnętrz.
Współpraca z wyspecjalizowanym architektem wnętrz to komfort przy realizacji domu Waszych marzeń:

 • projektant stworzy dla Was przestrzeń według indywidualnych potrzeb
 • pozwoli na uniknięcie błędów, które kosztują
 • doradzi w kwestiach technicznych
 • doradzi w kwestiach doboru materiałów i elementów wyposażenia wnętrz
 • zadba o zgodność i jakość realizacji względem projektu

Wnętrze domu to inwestycja na lata – dlatego warto poświęcić jej swoją uwagę.

Podziel się ze znajomymi udostępniając ten artykuł!